Więcej niż pozytywna myśl. Sztuka afirmacji.

Przyciągałeś kiedyś do swojego życia myśli? Różnego rodzaju. Pozytywne, jak i te negatywne. Codziennie to robisz, w każdej sekundzie swojego życia o czymś myślisz. Być może snujesz plany rozwoju firmy, zastanawiasz się, czy słusznie postąpiłeś lub, czy jesteś wystarczająco dobry. A co, jeśli Ci powiem, że swoje myślisz możesz programować? Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszam!

Afirmacje, bo dzisiaj o nich będę mówić, to nic innego, jak aprobata przekonań na swój własny temat.

To, o czym myślisz, a przede wszystkim, jak myślisz zależy od Ciebie. Jesteś w stanie zmienić swój tok myślenia przez nawyk wprowadzania pozytywnych myśli do swojego życia.

 

Afirmować, to inaczej powtarzać optymistyczne wersje poglądów na swój temat. Tworząc afirmacje możesz bazować na wielu obszarach życia np.: zdrowia, ćwiczeń, życia w grupie, rodziny, miłości, pewności siebie itd.

Czy uważam, że zmieniają one nastawienie do życia? TAK.

Czy zawsze tak myślałam? NIE.

 

Dobrych kilka lat temu, na etapie bycia licealistką zetknęłam się z pojęciem afirmacji. Jak to młoda, stwierdziłam, że to na pewno nie działa, a zresztą ja tego nie potrzebuję. Nie myślałam o rozwoju osobistym. W tamtym roku, 2021 zaczęłam interesować się afirmacjami i ich wpływem na podświadomość. W tym roku zaczęłam już regularne ćwiczenia.

Afirmacja to więcej niż pozytywna myśl. To zastrzyk nowego spojrzenia na swoje życie. To motywacja do pracy nad sobą. To myśl, która napędza Cię do bycia lepszym człowiekiem. Odkąd codziennie rano wypisuję swoje afirmacje, moje życie nabrało nowych kolorów. Jeszcze bardziej uwierzyłam w siebie, a także w swoje pomysły i zaczęłam przyciągać to, na czym mi zależało.

 

Dlaczego tak się dzieje, że mamy realny wpływ na to, co ma się wydarzyć? Nasz mózg wierzy w to, nad, czym myślimy. Traktuje nasze myśli zero-jedynkowo, nie odróżniając prawdy od fikcji. To dlatego jesteśmy w stanie ukształtować nasze dobre przekonania, ponieważ nasz umysł wierzy w ideę, którą mu przedstawimy. Następnie działa już siła przyciągania.

Jak poprawnie afirmować?

 

Zacznij od poranków. U mnie najlepiej sprawdza się metoda z codziennym wypisywaniem afirmacji w kołonotatniku. Afirmacja, aby zadziałała, musi być napisana w czasie teraźniejszym i mieć pozytywny wydźwięk.

Jak ja to robię? Codziennie, przy porannej kawie sięgam po moje biuro i notes, wszędzie je zabieram ze sobą. Tak, łącznie z wakacjami. Afirmuję od poniedziałku do niedzieli.

 

Wypisuję wszystkie afirmacje, które stworzyłam i obecnie uważam, że są dla mnie najważniejsze. Łącznie jest ich 6. Taka liczba jest zupełnie wystarczająca do codziennego powtarzania. Pamiętaj, że ma to Ci sprawiać przyjemność, a nie być karą.

Afirmacje to cudowne narzędzie do osiągania wysokich wyników w wielu obszarach życia.

 

Zobaczysz, że to, o czym myślisz zacznie się spełniać. Wypisując afirmacje z rana będziesz je pamiętać przez cały dzień. Te pozytywne myśli będą dawały o sobie znać w momencie wykonywania czynności z nimi związanymi. Przypominając sobie swoją afirmację będziesz zawracał na poprawny tor, będziesz dostrzegał w każdej sytuacji możliwości do spełnienia afirmacji. Jeśli chcesz więcej zarabiać i będziesz sobie codziennie zapisywał „Moje przychody stale się zwiększają” to w momencie pojawienia się nowego rozwiązania i sposobu zarobku z pewnością z tego skorzystasz.

Dzięki temu, w jaki sposób będziesz myśleć będziesz również przyciągać pozytywne i nastawione optymistycznie do życia osoby.

Co się dzieje, jak jesteś niewyspany, a samochód się zepsuje? Z pewnością spóźnisz się do pracy. Negatywne myśli przyciągają negatywne doznania. Tak właśnie działa prawo przyciągania. Myśląc pozytywnie przyciągasz dobrych ludzi i sprzyjające sytuacje dla Ciebie.

 

Pewnie się zastanawiasz, jakie afirmacje codziennie wypisuje w swoim kołonotatniku. Przeczytam Ci je.

  1. Pieniądze napływają do mnie na wiele sposób.
  2. Moje przychody stale się zwiększają.
  3. Ja, Kinga, osiągam sukces we wszystkim co robię.
  4. Jestem otwartą i radosną osobą.
  5. Jestem silną i niezależną kobietą.
  6. Każdy, kogo dziś spotkam wesprze moje interesy.

 

Jak Ty możesz afirmować na początku swojej drogi?

Kup notes, pióro i spróbuj jutro rano. Jeśli nie potrafisz zorganizować sobie przestrzeni na codzienną pracę w tej postaci to włącz podcasty na YouTube lub Spotify.

 

Jeśli jednak dopiero wchodzisz w świat pozytywnych myśli, to zacznij od notowania. Wiele z afirmacji dostępnych w Internecie będzie dostosowana do wieczornego wyciszenia, prędzej uśniesz niż nabierzesz energii do działania. Wyciszające afirmacje polecam Ci, gdy czujesz się przebodźcowany np. po długim i męczącym dla Ciebie dniu.

Napisz w komentarzu, czy tematyka afirmacji, jest Ci bliska? Z chęcią przeczytam Twoją opinię.

 

Za dzisiaj Ci dziękuję, do zobaczenia!